• Powiększ

Kierunek: pielęgniarstwo; I rok, studia I stopnia

Osoba odpowiedzialna za przedmiot: dr Paweł Kowalczyk

Kontakt: pawel.kowalczyk@wum.edu.pl

Realizowane treści programowe: zgodnie z Sylabusem.

Zaliczenie egzaminu oznacza uzyskanie co najmniej 31 z 50 punktów przewidzianych dla testu egzaminacyjnego.

Forma prowadzonych zajęć:

Wykłady – 40 godzin dydaktycznych

Seminaria – 20 godzin dydaktycznych

Ćwiczenia – 10 godzin dydaktycznych

Wykłady

- w postaci stacjonarnej (20h)

- w postaci zdalnej na platformie e-learningowej WUM (20h)

Seminaria – 20 godzin dydaktycznych - odbywać się będą w terminie i miejscu przewidzianym przez plan studiów dla każdej grupy.

Warunkiem zaliczenia jest przedstawienie przez studenta 1 referatu w postaci prezentacji na żywo i uzyskanie oceny pozytywnej oraz obecność na wszystkich pozostałych seminariach.
Niezaliczenie seminarium oznacza konieczność pisania kolokwium dopuszczającego do egzaminu przy jednokrotnej możliwości poprawki. W takim wypadku materiał na kolokwium dopuszczające do egzaminu obejmuje cały zakres wiedzy zawarty w tematyce seminariów.

Ćwiczenia – 10 godzin dydaktycznych w postaci stacjonarnej odbywać się będą w salach Zakładu Biofizyki, Fizjologii i Patofizjologii ul. Chałubińskiego 5, w terminie przewidzianym przez plan studiów dla każdej grupy. Zaliczenie następuje poprzez ocenę przygotowania teoretycznego do ćwiczeń, czynne uczestnictwo i zaliczenie odpowiedzi ustnych.
Niezaliczenie ćwiczenia oznacza konieczność pisania kolokwium dopuszczającego do egzaminu przy jednokrotnej możliwości poprawki. W takim wypadku materiał na kolokwium dopuszczające do egzaminu obejmuje cały zakres wiedzy zawarty w tematyce ćwiczeń.
Uwaga!

na ćwiczenie nr 3 Układy grupowe krwinek czerwonych, student obowiązany jest przyjść w fartuchu lub innej, odpowiedniej odzieży ochronnej.

Egzamin

Zgodnie z regulaminem studiów oprócz jednokrotnego podejścia do egzaminu studentowi przysługuje prawo do jednokrotnego podejścia do egzaminu poprawkowego oraz do jednokrotnego podejścia do egzaminu komisyjnego.